Čo je nové? Prečítajte si čerstvé novinky!

22.06.2023

1. Akciové balíčky

Pripravili sme si pre vás výhodné balíčky fyzioterapie a masáží. Prečo sa to oplatí?

  • Väčšina diagnóz, či problémov spojených s pohybovým aparátom vyžaduje pravidelnú, systematickú návštevu fyzioterapeuta
  • Medzi ne patrí napríklad skolióza, ktorá sa nedá korigovať počas jedného, ani dvoch sedení - vyžaduje si detailnú diagnostiku (1. návšteva), strečing skrátených svalov (2.-4. návšteva), posilnenie oslabených svalov a uvedomelá korekcia postury (4.-10. návšteva). Samozrejme sú prípady, kedy stačí menej dní, ale aj prípady, kedy je potrebné chodiť na ,,kontroly,, pravidelne. 
  • Ďalšou a nemenej známou diagnózou sú vertebrogénne ochorenia a síce ochorenia chrbtice - najčastejším prípadom sú vyklenuté medzistavcové platničky, ktoré dráždia okolité nervy a vyžarujú bolesti v ich dráhe. Určite nejeden z vás už cítil brnenie, či pálenie v dolnej končatine - spôsobené bolo pravdepodobne vysunutou medzistavcovou platničkou a síce pôvod bolesti nebol v dolnej končatine, ale v chrbtici. Takéto stavy si vyžadujú takisto pravidelné a uvedomelé cvičenie pod dohľadom fyzioterapeuta. 
  • Medzi ďalšie diagnózy vyžadujúce dlhodobejší RHB plán patria: zmrznuté rameno, plastiky v oblasti kolenného kĺbu, výron členka, tenisový a golfový lakeť, karpálny tunel atď.
Preto máme v ponuke niekoľko akciových balíčkov, ktoré sú výhodné pre vás, našich pacientov

2. Prenájom motodláh (cena 10€/deň)

Ste čerstvo po výmene kolenného, či bedrového kĺbu? Práve pre vás máme jedno z riešení. Po operačnom zásahu a dlhšej imobilizácii sa mäkké štruktúry (šľachy, svaly) skracujú a v kĺbe dochádza k menšiemu rozsahu pohyblivosti. V čase imobilizácie je potrebné daný kĺb udržiavať v čo najväčšom rozsahu pohyblivosti a to za vás urobí automatická motodlaha, ktorú vám po objednaní prinesieme priamo domov a naučíme vás ju správne ovládať. 

3. Prenájom regeneračných nohavíc (cena 10€/deň)

Reboots vytvára celoplošnú kompresiu, čím prispieva ku kvalitnej regenerácii. Pomáha vášmu organizmu odvádzať metabolické odpadové látky (Bla, kyselinu mliečnu, kyselinu močovú...), ktoré sa produkujú počas športového výkonu a ich zvýšená koncentrácia spomaľuje proces regenerácie.

Aktívne zabraňuje nežiadúcim príznakom po cvičení, ako sú napätie, bolesť a opuchy svalov. Výsledok: Významný nárast výkonnosti s využitím rovnakých tréningových stimulov a s kratším časom regenerácie.

Vplyvom kompresie na unavené svaly znižujeme napätie, bolesť svalov a zvyšujeme mobilitu. Keďže pôsobíme na takmer ½ tela, účinky kompresie sa prejavia nielen na unavených nohách, ale benefituje aj organizmus ako celok.

Pre koho sú nohavice určené:

Aktívny športovci, poúrazové stavy, rôzne opuchy dolných končatínCelulitída, detoxikácia organizmu, jazvy po operáciách, nedokrvenie dolných končatín

Pre koho niesú určené:

Onkologický pacienti, astmatici, pľúcne ochorenia, ochorenia pečene, srdca, obličiek, vysoký krvný tlak, riziko žilovej trombózy

Nohavice vám prinesieme aj k vám domov - stačí zavolať a spýtať sa na dostupnosť. Cena prenájmu je 10€/deň.